آستین اولیه (پایه) با آموزش خانم سیما عمرانی

آستین اولیه (پایه) با آموزش خانم سیما عمرانی

مستطیلی به طول قد آستین و به عرض  دور بازو رسم می‌کنیم از طول سمت چپ به اندازه شیب آستین (اندازه‌ی انتهای شانه تا بند بسته شده روی بازو + ۳ تا ۴ سانتیمتر) پائین آمده از زاویه بالای سمت راست خطی اریب به مقدار شیب آستین که پایین آمده‌ایم وصل می‌کنیم. خط اریب را اندازه زده تقسیم بر ۳ می‌کنیم از علامت اول ۲ تا ۳ سانتیمتر بالا می‌رویم و قسمت سوم را نصف کرده ۱ تا ۵/۱ سانتیمتر پائین آمده انحنای حلقه را درست می‌کنیم. روی خط مچ  مچ را اندازه زده به زیر انحناء حلقه وصل می‌کنیم.

بعد از برش روی پارچه آستین را باز کرده انحنای سمت راست حلقه تا تاج آستین را اندازه زده نصف می‌کنیم. ۵/۱ سانتیمتر از نصف داخل شده و هلال حلقه جلو را گودتر می‌کنیم. روی پارچه علامت‌گذاری می‌کنیم که این قسمت به جلو بالاتنه دوخته شود.

مجموعه کامل در ۲۴ دی وی دی + گارانتی محصول + کیفیت بالا با قیمت ۸۵ هزار تومان

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید هر چهار جلد کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی به صورت کامل با قیمت ۱۵۵هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید ۴ جلد کتاب خیاطی + ۲۴ حلقه دی وی دی به صورت همزمان با قیمت۲۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

 

 

برای اکثر لباس‌ها از همین آستین استفاده می‌شود.

جمع دور بازو برای انواع لباس‌ها

لباس مجلسی دور بازو + ۲ تا ۴

لباس معمولی دور بازو + ۶

لباس آزاد دور بازو + ۸

اول دور بازو را + مقدار موردنظر کرده بعد تقسیم بر دو کرده و با  آن کادر آستین را درست می‌کنیم تا دور بازو تنگ نشود.

 

کنترل حلقه آستین و برطرف کردن ایراد حلقه آستین و حلقه بالاتنه و میزان کردن آنها به روش سیما عمرانی

قبل از برش لباس حلقه بالاتنه جلو و حلقه بالاتنه پشت را اندازه زده، حلقه دور آستین را هم اندازه می‌زنیم. حلقه آستین باید از حلقه بالاتنه جلو و پشت ۵/۱ سانتیمتر بیشتر باشد. این ۵/۱ سانتیمتر در آستین خُرد می‌خورد و حلقه آستین کاملاً اندازه حلقه بالاتنه جلو و پشت می‌شود.

۱-  حال اگر هلال آستین کوچک‌تر از حلقه بالاتنه جلو و پشت بود ما اول به حلقه بالاتنه نگاه می‌کنیم. اگر به نظر گشاد می‌آمد از زیر حلقه یک دو سانتیمتر بالا رفته و حلقه بالاتنه را تنگ می‌کنیم تا هم‌اندازه حلقه آستین شود ولی اگر اندازه حلقه آستین بالاتنه مناسب بود ما هلال حلقه آستین را از دو طرف کمی به میزانی که اندازه حلقه بالاتنه شود زیاد می‌کنیم و آن را به حدود آرنج وصل می‌کنیم تا آرنج و مچ گشاد نشود. شکل (۱)

۲- اگر دور هلال حلقه آستین ما از حلقه بالاتنه جلو و پشت بیشتر بود، اول کمی از دو طرف آستین طوری که بازو تنگ نشود کم می‌کنیم و کمی هم تاج آستین را کوتاه می‌کنیم و دو طرف آستین را که کم کردیم تا ۶ یا ۷ سانتیمتر پائین‌تر به خط اصلی آستین وصل می‌کنیم تا آستین تنگ نشود.

 

 

آموزش خیاطی خانم عمرانی , سی دی آموزش خیاطی خانم عمرانی ,  آموزش خیاطی خانم عمرانی در برنامه خانواده , خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی , آموزش خیاطی بدون الگو , آموزش خیاطی مبتدیکتاب آموزش خیاطی سیما عمرانی , خیاطی سیما عمرانی ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *