دوخت پالتو یا مانتو دخترانه با خانم عمرانی

دوخت پالتو یا مانتو دخترانه را با هنر خیاطی خانم عرماین فرا بگیرید

قد پالتو یا مانتو را روی دولای باز پارچه علامت می‌زنیم (الف- ب) ۸ تا ۱۰ سانت برای همگرد داخل می‌شویم (الف- ج) (ب- د) ۵ به ۶ سانت برای گردن داخل می‌شویم و به سر سجاف به صورت گرد می‌رسانیم (ص- ن) سرشانه را + ۴ با شیب ۲ سانت علامت می‌زنیم (ص- ه) و بلندی حلقه را از بعد از شیب سرشانه پایین آمده که ۱۴ تا ۱۷ سانت می‌باشد (ه- و) و انتهای بلندی حلقه از بعد از همگرد ۴/۱+ ۴ دور سینه را داخل می‌شویم و از بعد از شیب سرشانه ۸ تا ۱۰ سانت پایین آمده و ۲/۱+ ۲ کارور جلو را داخل می‌شویم و حلقه را از بعد از شیب سرشانه به کارور و از کارور به سینه می‌رسانیم بعد قد بالا تنه را + ۲ تا ۴ سانت از گوشه گردن پایین آمده خط کمر را برش می‌زنیم و ؟؟؟ سانت از خط کمر کم می‌کنیم و به سینه می‌رسانیم (ط- ح) و برای باسن ۴/۱+ ۴ را از بعد از همگرد داخل می‌شویم و از بعد از گشادی باسن ۱۰ سانت دیگر به باسن اضافه کرده و تا پایین مانتو می‌رسانیم (ح- ی) (ک- ل) و به پایین مانتو ۵ سانت اضافه کرده برای فون آن و این ۵ سانت را به خط کمر می‌رسانیم (م- ی) جلو را برش می‌زنیم.

مجموعه کامل در ۲۴ دی وی دی + گارانتی محصول + کیفیت بالا با قیمت ۸۵ هزار تومان

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید هر چهار جلد کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی به صورت کامل با قیمت ۱۵۵هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید ۴ جلد کتاب خیاطی + ۲۴ حلقه دی وی دی به صورت همزمان با قیمت۲۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

 

 

پشت:
قد پالتو را روی دولای بسته علامت می‌زنیم (الف- ب) گودی گردن را ۵ به ۲ (ج- د) سرشانه+ ۲ با شیب ۱ سانت را پایین آمده (ج- ه) و بلندی حلقه را به اندازه جلو که همان ۱۴ تا ۱۷ سانت است علامت می‌زنیم (ه- و) و ۴/۱ دور سینه را داخل می‌شویم (و) این اندازه را مانند جلو تا خط قد بالا تنه علامت می‌زنیم (ط- ح) و برای دامنی پالتو که قد آن به اندازه جلو می‌باشد اول ۴/۱ دور باسن را داخل می‌شویم بعد ۱۰ سانت برای چین به گشادی اضافه می‌کنیم تا پایین علامت می زنیم (ی- ل) و ۵ سانت برای فون پایین آن اضافه کرده به کمر وصل می‌کنیم (ی- م) پشت را برش می‌زنیم.

نحوه دوخت آستین مانتو با تکنیک خیاطی سیما عمرانی

ساده می‌باشد سجاف روی دولای باز می‌باشد (ن- ص- ع) (ب- د)
برش جلو قسمت جلو مانتو سمت راست را روی سمت چپ قرار داده سرشانه سمت راست را نصف کرده برش می‌زنیم به صورت هلال به بالای سینه سمت چپ می‌رسانیم و آن را برش می‌زنیم.
چین:
چین تزیینی که به قسمت جلو و پشت روی برش قرار می‌گیرد ۳ برابر برش می‌باشد به صورت حلزونی در می‌آوریم که پارچه‌ای را نقطه وسط آن را مشخص کرده‌ایم ۵ سانت آن را گرد می‌کنیم بعد ۱۰ سانت ۱۰ سانت علامت می‌زنیم تا به اندازه برش با مقداری چین شود.

یقه:
یقه این مانتو شکاری پایه‌دار است بلندی آن ۱۰ تا ۱۲ سانت می‌باشد که روی چهارلای بسته برش می‌زنیم ۵ سانت از پایین یقه بالا رفته برای پایه یقه و بقیه آن برای قسمت بالای یقه می‌باشد که ۳ سانت به یقه اضافه کرده و به ۵ سانت پایین یقه می‌رسانیم.
دوخت:
اول چین را بین برش‌ها قرار داده دوخت می‌کنیم بعد سرشانه را دوخت کرده و پهلوها را دوخت می‌کنیم بعد دامنی جلو را چین داده به بالا تنه را دوخت می کنیم و پایین پشت را نیز چین داده تا به اندازه بالا تنه جلو شود به هم وصل می‌کنیم. پل آستین را که بلندی آن ۱۵ سانت از و روی دولای ۴ سانت می‌باشد را دوخت کرده قسمت بالای آن را سه گوش دوخت می‌کنیم و از درز آستین ۸ سانت بالا رفته به آستین دوخت می‌کنیم و آستین را به حلقه آستین دوخت می‌کنیم دوخت یقه مانند یقه شکاری می‌باشد نصف یقه را لای زده و از پشت گودی گردن یقه شروع به دوخت می کنیم تا یقه جلو و سجاف را به قسمت جلو دوخت می‌کنیم بعد گوشه‌های یقه را بین سجاف و مانتو قرار داده و دوخت می‌کنیم.
بلوز سه دکمه‌ای
قد بلوز را روی چهارلای بسته علامت می‌زنیم (الف- ب) گودی گردن را ۵ به ۲ داخل می‌شویم (ج- د) و سرشانه را + ۲ علامت می‌زنیم با شیب ۱ سانت پایین آمده (ج- ه) و بلندی حلقه را ۱۴ تا ۱۷ سانت پایین آمده از بعد از شیب سرشانه (ه- و) و ۴/۱ دور سینه را بدون اضافه را برای گشادی بلوز علامت می‌زنیم ولی اگر بخواهیم مقداری بلوزمان گشاد باشد دور سینه را + ۲ داخل می‌شویم و از بعد از شیب سرشانه ۸ تا ۱۰ سانت برای بلندی کارور پایین آمده و ۲/۱+ ۲ کارور پشت را داخل می‌شویم و حلقه را از شیب سرشانه به کارور و از کارور به سینه علامت می‌زنیم (ه- ز- و) و این اندازه را تا پایین همین اندازه ادامه می‌دهیم و بلوز را برش می‌زنیم یکی را جدا کرده برای جلو
جلو:
گودی گردن را ۵ به ۵ علامت می‌زنیم و کارور جلو را نیز ۱ سانت داخل شده آن را برش می‌زنیم و برای یقه نیز از بعد از ۵ سانت ۱۰ سانت دیگر پایین آمده و جلو یقه را برش می‌زنیم یعنی همان ۱۰ سانت را که حالت چاک داشته باشد.
آستین:
پارچه را دولا کرده بعد چهارلا می‌کنیم آستین ساده را که گشادی آن بلندی حلقه می‌باشد و قد آن ۱۲ تا ۱۵ سانت است علامت می‌زنیم (الف- ب) و از طرف چهارلای باز ۵ سانت پایین آمده و ۲ سانت از پایین آستین کم کرده به هم وصل می‌کنیم و آستین را برش می‌زنیم.
سجاف:
روی دولای برش می زنیم بلندی آن را ۱۵ سانت و پهنای آن را ۴ سانت برش می‌زنیم.
یقه:
پارچه را دولا کرده بعد چهارلا می‌کنیم بلندی آن را ۵ سانت علامت می‌زنیم و پهنای آن را ۲/۱+ ۲ دور یقه را داخل می‌شویم ۲ سانت از پایه یقه کم می‌کنیم و به پشت یقه می رسانیم و ۲ سانت از بالای یقه داخل می‌شویم و یقه را هلال می‌کنیم.

دوخت:
سرشانه‌ها را دوخت کرده و پهلوها را نیز دوخت می‌کنیم سجاف‌ها را به جلوهای بلوز دوخت می‌کنیم البته لبه سجاف را به برش جلو دوخت می‌کنیم بعد سجاف را تا می‌زنیم در دو سمت همین کار را انجام می‌دهیم پایین چاک را دو تا چرت کوچک در دو طرف سجاف داده بعد پایین سجاف را روی هم قرار داده پایین سجاف را از پشت دوخت می‌کنیم. دوخت یقه از داخل یقه را دوخت می‌کنیم بعد یقه را از پشت یقه دوخت می‌کنیم تا به طرف جلو این یقه را می‌توانیم از یقه آماده کشباف نیز آماده کنیم بعد روی سجاف جا دکمه زده و دکمه به آن دوخت می کنیم فراموش نکنید جا دکمه باید سمت چپ باشد دکمه سمت راست.

 

آموزش خیاطی خانم عمرانی , سی دی آموزش خیاطی خانم عمرانی ,  آموزش خیاطی خانم عمرانی در برنامه خانواده , خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی , آموزش خیاطی بدون الگو , آموزش خیاطی مبتدیکتاب آموزش خیاطی سیما عمرانی , خیاطی سیما عمرانی ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *