نکاتی درباره یقه ها به زبان خانم عمرانی

نکاتی درباره یقه ها به زبان خانم عمرانی

۱٫در یقه­های که گفته می­شود از الگوی پایه (اولیه) استفاده می­شود. باید حتماً الگو را میزان دلخواه که در مبحث تبدیل الگوی اولیه به لباس­های مختلف گفته شد آن را به لباس مجلسی یا معمولی و یا آزاد تبدیل کرد. ما در قسمت یقه­ها به توضیح یقه­ها می­پردازیم و شما باید بالاتنه را طبق مباحث گفته شده در قسمت بالاتنه آماده کنید. بنابراین در یک لباس ممکن است ما از چند مدل استفاده کنیم مثلا یک مدل بالاتنه را یک مدل یقه و یک مدل آستین و یک مدل دامن طراحی کرده و لباس مورنظر را به دست بیاوریم.

 1. در کلیه یقه¬های سرخود و جدا که اول خط شکسته را شکسته را کشیده بعد یقه را طراحی می¬کنیم حتما باید قبل از طراحی یقه در وسط خط شکسته یک ساسون به طول ۷ سانتیمتر و به عرض ۲ تا ۳ سانتیمتر ایجاد کرده شکل۱ و این ساسون را طوری می¬بندیم که خط بالای ساسون روی خط پایین ساسون بخوابد. شکل ۲ با این کار سرشانه کمی به طرف جلو آمده مجددا خط شکسته را که با بستن ساسون یک شکستی در وسط آن ایجاد شده بود با یک خط صاف آرایش می¬ دهیم. شکل ۳ بعد فرم هر یقه­ای را که خواستیم درجلو خط شکسته طراحی می¬کنیم. شکل با این کار یقه کاملاً روی سینه می­خوابد و خط شکسته که روی لباس از آن خط یقه تا می¬خورد و روی سینه حالت هفت دارد شل و فاصله­دار از تن نمی¬ایستد و کاملا یقه روی تن می­خوابد.
 2. مجموعه کامل در ۲۴ دی وی دی + گارانتی محصول + کیفیت بالا با قیمت ۸۵ هزار تومان

  برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

  برای خرید هر چهار جلد کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی به صورت کامل با قیمت ۱۵۵هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

  برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

  برای خرید ۴ جلد کتاب خیاطی + ۲۴ حلقه دی وی دی به صورت همزمان با قیمت۲۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

  برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

   

ویا الگوی بالاتنه که آماده شد خطشکسته را کشیده قبل از اینکه پشت یقه را در امتداد خط شکسته بالا برویم از گوشه گردن ۵/۱ سانتیمتر پایین امده به گوشه شانه وصل می¬کنیم با این کار خط شکسته کمی کوتاه شده و بعد پشت یقه را بالا رفته و فرم یقه را درست می¬کنیم.

۱- در کلیه یقه¬های سرخود یک سانتیمتر از گوشه گردن جلو و گوشه گردن پشت داخل شانه می-شویمو بعد خط شکسته را کشیده و هلال یقه پشت را اندازه زده از خط شکسته بالا می¬رویم با این کار لقه خیلی جذب گردن نمی ایستد و کمل از گردن فاصله میگیرد.

۲- همیشه برای کلیه یقه های سرخورد اول الگوی سجاف را روی لایه چسب گذاشته (مثل پارچه لایه چسب حتما به راه قرار بگیرد و الگو به راه لایه باشد) بعقیچی زده و قد پایین لباس را هم قید از برش لایه چسب که باید دو میلیمتر بزرگتر از الگو باشد لایه چسب را در پشت پارچه چسبانده و دور تا دور یک سانتیمتر زاپاس می¬گذااریم و برش می¬زنیم. موقغغ دوخت خط لایه چسب ، خط دوخت ماست و زاپاس لایه چسب ندارد و به راحتی برگردانده می¬شمی¬شودبرای یقه های جدا هم تکه¬ای که روی یقه قرار می¬گیرد به همین صورت لایه چسب می¬زنیم.

۳- ۵- برای کلیه یقه¬های سرخود می¬توانیم پهنای وسط پشت یقه را به ۸ سانتی¬متر برسانیمولی پهنای جلوی یقه به دلخواه بیشتر باشد با این کار ایستادگی یقه در پشت گردن کمتر می¬شود.

 

فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانیآموزش خیاطی خانم عمرانی با نمایش فیلمآموزش خیاطی خانم عمرانی در سیمای خانوادهخرید آموزش خیاطیآموزش خیاطی بدون الگوآموزش خیاطی مبتدیکتاب خیاطیخانم عمرانی ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *