پارچه های سنتی و طریقه دوخت پانچو به روش خانم عمرانی

پارچه های سنتی و طریقه دوخت پانچو به روش خانم عمرانی

اخیرا شاهد بودید که لباسی طرح و مدل سنتی چقدر طرفدار دارد تمام مانتوها و روسری‌هایی که با پارچه های گلدوزی شده و یا منجق و ملیله و پولک دوزی شده است البته قبل از هر چیزی به خدمتان برسانم که این پارچه‌ها معمولا به همین صورت تهیه می‌شوند پارچه‌هایی هست که شال نام دارد که با متراژهای استاندارد عرضه می‌شود. همین مدل و پارچه‌ای که در شکل می‌بینید از جمله آن پارچه‌ها می‌باشد معمولا این پارچه‌ها از ترکمن یا پاکستان و یا هند تهیه می‌شود در بازار به دست ما می‌رسد شما اگر یک روز به بازارهای بزرگ بروید و یا جمعه بازارهای مخصوص و یا گاها بعضی افراد بر دوش می‌گیرند و می‌فروشند با طرح‌های بته جقه، طرح مغول، طرح تاج محل و غیر و … هر قواره این پارچه‌ها شال نامیده می‌شود که به صورت مستطیل می‌باشد. بعضی خانم‌ها برای روسری شالی برخی برای مانتو یا پانچو و برخی لباس مجلسی درست می‌کنند در اینجا یک نمونه از مدلهای خودم را به شما آموزش می‌دهم که این مدل بیشترین طرفدار را در بازار دارد.

مجموعه کامل در ۲۴ دی وی دی + گارانتی محصول + کیفیت بالا با قیمت ۸۵ هزار تومان

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید هر چهار جلد کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی به صورت کامل با قیمت ۱۵۵هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید ۴ جلد کتاب خیاطی + ۲۴ حلقه دی وی دی به صورت همزمان با قیمت۲۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

 

 

دوخت:

حال که شکل یقه را به دست آوردیم نوار اریب را دور تا دور به گردی و چاک یقه می‌دوزیم در مرحله بعد نوار را تا می‌کنیم و تمیز دوزی می‌کنیم در پایین چاک ۱۰ الی ۱۲ سانت اریب اضافه برای تزئین می‌گذاریم در مرحله آخر اندازه گشادی آستین را نصف کرده+  ۷ الی ۱۰ سانت برای لبه آستین علامت می‌زنیم. از روی نقطه علامت زده تا نزدیک ریشه پارچه را با نخ و سوزن کوک ریز می‌زنیم در این ناحیه لباس را چرخ نکنید چون معمولا پارچه‌ها ظریف هستند. اگر بخواهید گاهی مدل را تنگ یا گشادتر کنید کوک را راحت‌تر می‌توانید جابه‌چا کنید و حال یک لباس بسیار زیبای سنتی دارید. دیگر از بازار به قسمت گزاف تهیه نکنید. توضیح دادم که بیشتر متوجه شوید کار بسیار آسانی است و هیچ نیاز به الگو ندارد.

این مدل پارچه یک تکه است.

پیراهن و یا مانتو سنتی را با تکنیک های خیاطی عمرانی بیاموزید.

از این مدل هم به عنوان لباس پوشیده بیرون می‌توانید استفاده کنید هم به عنوان پیراهن می شود استفاده کرد. پارچه این پیراهن را خانم‌های ترکمن با کارگاه‌های دستی می‌بافند یعنی پارچه دست بافت است در رنگ‌های و طرح‌های بسیار زیبای سنتی همان طور که در شکل روبرو می‌بینید سجاف دور یقه را یا از گیپور رنگی انتخاب کنید و یا با قلاب و نخ ابریشم ظریف بافته می‌شود.

آستین را مدل آستین کیمونو که در زیر بغل فضا داده می‌شود البته در اینجا قسمت فضا را از پارچه‌ای با رنگ دیگر انتخاب می‌کنیم.

الگوی اولیه را رسم می‌کنیم بعد تبدیل به لباس می‌کنیم از قسمت سرشانه برش می‌خورد تنها کار متفاوت و زیبای این لباس این است که آستین به صورت حلقه نیست زاویه‌دار است که با فضای رنگی به لباس وصل می‌شود.

معمولا دور یقه، پایین لباس، دور آستین و بعضی از دوخت‌های نما را با دست دوخته می‌شود.

 

 

فیلم آموزش خیاطی , دی وی دی آموزش خیاطی خانم عمرانی , فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی در سیمای خانواده , خرید آموزش خیاطی سیما عمرانی , آموزش خیاطی بدون الگو خانم عمرانی , آموزش خیاطی آسان , کتاب آموزش خیاطی , خیاطی سیما عمرانی ,

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *