پاک کردن لکه لباس به روش خانم سیما عمرانی

موادهای لکه‌گیری از نظر خانم عمرانی

بی سولفات دو سود

دوسود را باید در یک ظرف آب ریخته و دو برابر آب اضافه می‌کنیم و چند قطره اسید استیک به آن اضافه می‌کنیم- بی سولفیت دو سود برای از بین بردن لکه روی هر نوع پارچه موثر است مخصوصا پارچه‌های ابریشمی مصنوعی

توجه کنید تمام موادهایی که لکه را از بین می‌برند دوام پارچه نیز کم می‌کنند.

مخصوصا پارچه‌های ابریشم مصنوعی ممکن است آنها را سوراخ نیز بکند.

پس قبلا پارچه باید شناسایی شود و برای استفاده هر محلول دقت کنید.

مجموعه کامل در ۲۴ دی وی دی + گارانتی محصول + کیفیت بالا با قیمت ۸۵ هزار تومان

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید هر چهار جلد کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی به صورت کامل با قیمت ۱۵۵هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید ۴ جلد کتاب خیاطی + ۲۴ حلقه دی وی دی به صورت همزمان با قیمت۲۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

 

 

 

الکل- الکل را باید به میزان ۲ به یک رقیق کرد. الکل تصفیه شده بهتر از الکل ناخالص است، الکل را برای پارچه‌هایی که الیاف شیمیایی دارند به کار ببرید

آب اکسیژنه- سعی کنید از داروخانه تهیه کنید تا فاسد نباشد در این صورت جواب نمی‌دهد برای از بین بردن لکه‌ها باید با میزان ۲ به یک آن را با آب نیم گرم مخلوط کرد و بعد از لکه‌گیری پارچه را به خوبی آبکشی کرد آب اکسیژنه را با چند قطره آمونیاک استفاده کنید.

طرز پاک کردن لکه‌ها به روش خانم سیما عمرانی

حتما سعی کنید لکه را فورا از بین ببرید، البته روی پارچه‌های سفید آسان‌تر است ولی در پارچه‌های رنگی نسبت به نوع گل و رنگ پارچه و تاثیر مواد لکه گیری روی رنگ باید دقت کرد. اگر لکه را زود پاک نکنید گاها جذب پارچه شده و اصلا پاک نمی‌شود.

نوع لکه‌ها

معمولا لکه‌های خورشت هستند این نوع لکه‌ها اول با محلول آب و صابون بشوئید و سپس باقیمانده لکه را با محلول دو درصد پرمنگنات و محلول ده درصد اسید اگزالیک پاک کنید.

لکه روغن معدنی با بنزین سفید پاک می‌شود. باید دقت کنید که در حین لکه‌گیری مرتبا پنبه زیر لکه عوض شود. بعد از لکه‌گیری پارچه را با آب و صابون ولرم بشویید.

لکه روغن نباتی یا حیوانی: اول با آب و صابون، بنزین سفید و یا الکل می‌شود پاک کرد.

لکه گل: این لکه با محلول صابون و یا آمونیاک رقیق تمیز می‌شود. لکه‌های سبزی را با آب و صابون پاک کنید اگر نشد با دو درصد پرمنگنات.

لکه لاک ناخن- اگر روی پارچه نخی باشد می‌توان با استون پاک کرد در غیر این صورت از استات استیل استفاده شود.

رنگ‌هایی که در اثر عرق بدن لکه شود. لکه را با آب ژاول رقیق پاک کنید.

لک قهوه- کاکائو و شیر- ابتدا با آب و صابون بشوئید اگر بماند با دو درصد پرمنگنات پاک کنید. چربی شیر نیز با آب و صابون پاک می‌شود.

لکه شمع- اول با پشت چاقو لکه را بردارید بعد لکه را روی پارچه نخی قرار داده اتو بکشید در صورت پاک نشدن از الکل استفاده کنید.

لکه خودکار و مداد و دوده را با برس زخم تمیز کنید و با صابون بشوئید باقیمانده لکه را با محلول پرمنگنات ۰۲/۱ و محلول سولفیت ده درصد پاک کنید.

لکه زرد اتو هنگام اطوکشی اگر لباس کمی زرد شد با محلول آب اکسیژنه تمیز کنید.

لکه چای، با آب ژاول

اگر چای روی فرش ریخت بلافاصله آب معمولی رویش بریزید و صابون بکشید تمیز می‌شود.

اگر آدامس به فرش چسبید و یا چسب راضی روی فرش ریخت با آستون پاک کنید.

لکه رنگ روغن- تا خشک نشده با نفت یا بنزین و تینر در مغازه‌های رنگ فروشی موجود است.

 

 

آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی , dvd آموزش خیاطی خانم عمرانی , اموزش خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده , خرید اینترنتی خانم عمرانی , خیاطی بدون الگو ,  آموزش خیاطی آسان , کتاب خیاطی سیما عمرانی , خیاطی خانم عمرانی ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *