پیراهن مجلسی چپ و راستی کار شده توسط خانم سیما عمرانی

پیراهن مجلسی چپ و راستی کار شده توسط خانم سیما عمرانی

میزان پارچه: ۲ قد

الگو و برش: از الگوی پایه کش استفاده می‌کنیم، فقط باید دقت شود که در هنگام اندازه‌گیری برای این مدل، بند کمر را داخل گودی کمر ببندیم و سپس قد بالاتنه را اندازه بزنیم.

الگوی پشت را بصورت ساده روی دولای بسته پارچه برش می‌زنیم (شکل۱)

در الگوی جلو از خط کمر cm4 بالا رفته، مجدداً از خط کمر cm4 پایین می‌آییم.

از خط وسط جلو نیز cm5 بیرون رفته، مجدداً از خط وسط جلو cm5 داخل الگو شده و یک مستطیل رسم می‌کنیم و این مستطیل را جدا می‌کنیم. برای ایجاد حالت چپ و راستی بالا، از گوشه گردن به cm5 که بیرون رفته بودیم وصل می‌کنیم و میزان اضافه (هاشور) را قیچی می‌کنیم. وسط این خط را پیدا کرده و یک ساسون به طول ۷ و عرض cm3 رسم می‌کنیم وآن را روی الگو از بالا به پایین می‌بندیم تا لقی یقه گرفته شود در ضلع پایین مستطیل از انتهای cm5 که بیرون رفته‌ایم، cm35-30 پایین می‌آییم. پهلوی جلو را cm5 فون کرده و به باسن وصل می‌کنیم.با ساتفاده از آموزش های خیاطی خانم عمرانی می توانید خیلی زود این موارد را فرا بگیرید.

مجموعه کامل در ۲۴ دی وی دی + گارانتی محصول + کیفیت بالا با قیمت ۸۵ هزار تومان

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید هر چهار جلد کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی به صورت کامل با قیمت ۱۵۵هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

برای خرید ۴ جلد کتاب خیاطی + ۲۴ حلقه دی وی دی به صورت همزمان با قیمت۲۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۶۱۶۳۳۰۱۰ تماس بگیرید.

 

 

 

از cm35-30 که پایین آمده بودیم، حالت‌دار به پهلوی دامن وصل کرده و قسمت هاشور خورده را برش می‌زنیم. (شکل۲)

ضلع بالای مستطیل در قسمت جلو پیراهن را به ۳ قسمت تقسیم کرده و موازی با خط یقه روی شانه فرود می‌آییم. این خطوط را از پایین طوری می‌چینیم که روی شانه به یک نقطه وصل باشد و بین این برش‌ها را cm7 اوزمان می‌دهیم و سربرش‌ها را بهم وصل می‌کنیم. برای لبه یقه cm2 زاپاس در نظر می‌گیریم تا بصورت سجاف به پشت تا شود و چرخ بشود. ضلع پایین مستطیل در قسمت جلو پیراهن را به ۳ قسمت تقسیم کرده و مستقیم به طرف پایین خط می‌کشیم و ین خطوط را قیچی کرده و تکه‌ها را شماره‌گذاری می‌کنیم. حال بین این تکه‌ها را آنقدر فضا می‌دهیم که فاصله پهلو تا انتهای برش شماره (۱) به اندازه نصف کمر باشد (شکل۳)

بعد از برش، سرزاویه‌های ایجاد شده توسط مستطیل را روی بالاتنه چرت می‌زنیم.

تکه مستطیل را از رنگ همرنگ لباس روی دولای باز پرس زده و لایی می‌چسبانیم.

دوخت: دو تکه مستطیل را از طرف لایی رویهم می‌گذاریم و دقیقاً به اندازه الگو از رو چرخ می‌کنیم. لبه‌های یقه را به پشت تا کرده و چره می‌کنیم. در سمت چپ، قسمت بالا را پیلی می‌دهیم تا به اندازه برش الگو بشود. دامن سمت چپ، در درز پهلو دوخته می‌شود. دامن سمت راست را پیلی می‌دهیم تا به اندازه برش الگو شود. قسمت یقه آن را هم پیلی می‌دهیم تا به اندازه برش الگو بشود.

الگو جلو را بصورت چپ و راستی رویهم قرار می‌دهیم. (سمت راست رو قرار بگیرد)

مستطیل را روی حفره ایجاد شده می‌گذاریم و زاپاس یک ضلع را از پشت به لباس می‌دوزیم. زاپاس پایین آن را هم به بالاتنه می‌دوزیم. سپس زاپاس ضلع دیگر را به پشت تا کرده و می‌دوزیم و نهایتاً زاپاس بالا را به پشت تا کرده و مستطیل را به بالاتنه می‌دوزیم. می‌توان روی مستطیل را با انواع ملیله و مهره کریستالی و… تزئین کرد.

در آخر، پشت و جلوی لباس را رویهم گذاشته و سرشانه و خط پهلو را دوخته و آستین را وصل می‌کنیم.

 

آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید , سی دی آموزش خیاطی , آموزش خیاطی خانم عمرانی در سیمای خانواده , خرید پستی آموزش خیاطی خانم عمرانی , آموزش خیاطی بدون الگو خانم عمرانی , آموزش خیاطی آسان , کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی , سیما عمرانی ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *